Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

2. kolo podzim 2019 - FFT"A" - Kalábek

11. 10. 2019

V pořadí druhé kolo nás svedlo do boje s Kalábkem. Pár postřehů: Marťas Kalina poté, co minulý rok srdceryvně ohlásil konec své dlouhé, a na góly bohaté, kariéry zjistil, že krom toho čutání to asi není zas až taková hitparáda a je ještě moc mladej na to, aby se uchlastal v Cerberu k smrti, a tak zařadil zpátečku a už zase střílí gólíky v divizní soutěži. My kluci z FFT s tím nemáme nejmenší problém, ALE!!:

Jakožto zásadoví borci si myslíme, že když už futsalista ohlásí z jakéhokoliv důvodu konec kariéry, tak, po vzoru říšských maršálů, by si měl dát s klucima poslední trenálek, pak na pohodu do hospůdky na pár kousků a suchou nohou ještě za světla a potlesku ostatních kamarádů domů, aby stihl rodině podsunout nějakou tu kupsličku jedu do jídla nebo pití a pokojně tak bez větších fanfár odejít. Žádný rozhovory plný samochvály nejsou třeba, pak je totiž borec za troubu, když si to v únoru rozmyslí a v březnu už zase škrabe prackou na vrata haly se sálovkama, ručníkem a Schaumou pod pažou, že by to ještě jednou jakože s něma zkusil.

Do zápasového rytmu se už zapojil i hrdina dívčích představ David Malý a bylo to hned znát. Fanoušci si opět nacházeli cestu do haly a byla z toho o 150% vyšší účast, než v prvním kole. Tým se tak skládal prakticky pouze kolem tohoto legendárního vinohradského futsalisty.

Sestava: Valda – David Malý, Tom Sedlák, Vojtě Kaňa, Míša Trojda, Pavlík Maruš, Honza Dvořák, Maty Zouhar

FFT Vinohrady – Kalábek 4:4

Rytmus hry byl jasně daný. Kluci z Kalábka nakopávali míče na hrušku a my podnikali protiútoky. První se prosadil soupeř, ale Matýsek pohotově tečoval nástřel patičkou za bezmocného gólmana. Trojdovu střelu tečoval obránce a bylo to 2:1. Minutu před koncem, ale soupeř po jeho obdobné akci jako v prvním případě srovnal. V druhém poločase dokonce podnikl po naší ztrátě míče protiútok a dal na 2:3. Na 3:3 hbitě srovnával Vojtíšek, který nadvakrát překonal brankáře a asi 5 minut na to si z brejku vyměnil míč s Honzikem a upravil na 4:3. Poté se odehrál prazvláštní moment, kdy si David vyměnil míč s Matýskem, který mu ho vracel zpátky před prázdnou bránu. Soupeř nestíhal, a tak oběma rukama stáhl v pokutovém území Davida k zemi a k překvapení všech ani jeden rozhodčí do píšťalky nepískl. Z následného brejku kluci z kalábku proměnil akci 3 na 1 a srovnali na konečných 4:4. Dvojice rozhodčích se tak bohužel značně podepsala pod tento výsledek. Pan rozhodčí Sýkora Tomáš je ale slušnej a poctivej kluk, kterého si moc vážíme a kdykoliv si s ním v Julcu, kde se dají chytit ti nejlepší čarizárdi, zase rádi zahrajeme PokemonGo. Pan Slanina Tomáš je ale dle mého názoru fanatický podivín, který měl ve zvyku koukat holkám ve školce pod sukně a v hokně u soustruhu ho nikdo nebere příliš vážně. Tomuto chlapíkovi přejeme hodně zdaru v jeho osobním životě, který by se ale mohl odehrát třeba někde hodně daleko na východ od Vinohrad. Například někde poblíž Bučovic, kde hrají futsal křupky, které nemáme již dlouhodobě moc rádi.

Opět jsem se díval na tabulku a pořád držíme první flek, což je z naší pozice dlouhodobě neudržitelná pozice, tak ať zdravíčko, štěstíčko a FFT dále slouží přátelé. Příští kolo v neděli s Jehnědama.