Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

3. kolo podzim 2019 - FFT"A" - Jehnice

18. 10. 2019

Do 3.kola nám byl nalosován nováček soutěže z Jehněd. Kluci pro nás nebyli žádnou neznámou, vzájemně jsme se setkávali spoustu let v nižších soutěžích, a tak měl náš historik a kronikář Slávek  jasný úkol – vyhledat všechny naše vzájemné zápasy, vytvořit přehledné a barevné grafy a dodat nějaké zajímavé fakta. Protože však Slávka nikdo minimálně deset járů neviděl, zadal jsem si jasný úkol - slíbil jsem svým spoluhráčům, že Slávka seženu, abychom tak dokázali Marťovi Kalinovi, že i my kluci z Vincek umíme udělat slušnej report se spoustou zajímavých a podložených informací. Protože se mi ale nechtělo a reporty střílím lážoplážo od boku, nikoho asi nepřekvapí, že jsem se vrátit zpět k osvědčené brblanině o ničem se spoustou omáčky kolem toho.

Sestava: Valda – David Malý, Tom Sedlák, Vojta Kaňa, Lukáš Rozbořil, Roman Koutný, Matýsek Zouhar, Pavlík Maruš, Michal Trojáček

FFT Vinohrady – Jehnice 3:1

Zápas se odehrál v neděli v bouřlivé atmosféře bohunické haly, svátek měla Renata a Tom sedlák ještě hodinu před špílem dolaďoval sestavu. Výsledkem bylo slušných 8+1 včetně zraněného Pacíka a s Trojdou na dálnici. První gól nám ale dal klid, Pavlík zkrotil vysoký míč a brankáři to nakouřil mezi nohy. Zápas se odehrával v duchu férplej, soupeři jsme přiznávali auty, rohy, i kila, která se nám od vánoc nepodařila shodit. Bohužel to Trojda stihl akorát na druhý poločas a kluci si trošku „stěžovali“ rozhodčím. Ti potom zakázali Trojdovi nastoupit. Když se pak ale dozvěděli, že Trojda není žádný lajdák, ale musel prostě pogratulovat všem Renatám osobně, vzali své rozhodnutí zpět a Trojda tak mohl naskočit alespoň do druhého poločasu. Obrázek hry se tím trošku změnil, ale my si hráli pořád to svoje. Na rozdíl dvou branek zvyšoval dělovkou po klice do leva Tom Sedlák. Následovala v pořadí: hra bez brankáře, spousta faulů, spousta našich neproměněných desítek, snížení ze standartky na 2:1, proměněná, asi až v pořadí pátá desítka v podání Matýska, konec zápasu, děkovačka fanouškům, teplá sprcha, pivko v knajpě a cesta domů. Kluci z Jehněd si u nás udělali trochu vroubek, ale i holky v Julcu vědí, že my borci z Vincek máme nejenom naducané peněženky a vždy polootevřený poklopec, ale hlavně i velké srdce, takže bez větších rozprav – odpuštěno kluci. Zápas byl bojovnej, rozhodčí byli šikovní a s organizací podali pomocnou ruku šikulky Honzové Štrait a Borýsek.

Po překontrolování tabulky a telefonátu s Kamilem Bednářem jsem zjistil, že jsme stále první. Takže jinými slovy, když vyhrajeme všechna zbylá kola, tak je velká pravděpodobnost, že skončíme minimálně na prvním fleku. Příští sobotu výlet za klucima do Hustopécs.