Jdi na obsah Jdi na menu

5., 6., 7., 8. kolo podzim 2019 - FFT "A"

Blíží se vánoční svátky a na stole se nám hromadí spousta dopisů od fanoušků tvrdého jádra. Převážně si píšete o doplnění chybějících reportů ze zápasů, ale taky tu jsou prosby o zakoupení nových dresů, protože naši kluci prý rostou do krásy a dresy tak praskají ve švech. Za mě říkám, že borci z FFT jsou od přirození nabouchaný bestie, a tak nějaká ta prasklina je prostě nevyhnutelná. Další dopis od Lucky Sedlákové je trošku konkrétnější. Tři dresy jsou prý již zažloutlé a ten smrad se z nich už nedá vyprat. Opět bych si dovolil odpovědět, že o tomto problému víme a s hráči to již řešíme osobně. Pochybení není v celé organizaci jako takové, ale týká se pouze pár jedinců, kteří slíbili, že po novém roce půjdou na váhu. Také jsme dva dresy v postupovém roce 2017 použili na vytření podlahy po žádosti správce haly, který na nás apeloval, že šatny před našim příchodem byly určitě suché a uklizené, a že té kaluže šampaňskýho a hromady kubánských doutníku by si asi všiml. Co se týče reportů, tak na nich pracují naši lidi od rána do večera, ale ono není moc o čem psát. Navíc nějaké dopisy upozorňovaly, že jsou naše reporty neobjektivní a plné drog, násilí, nadpřirozených postav a urážek třetích osob. K tomu se vyjádřil náš hlavní korektor a copywriter, že prý ano. Pro pana Maruše staršího sesmolíme něco málo k oněm chybějícím reportům a manko budeme mazat postupně.

FFT Vinohrady – Technika Brno   4:7

Zápas s Technikou byl divnej.

Sestava: David Václavek – David Malý, Tom Sedlák, Lukáš Rozbořil, Vojta Kaňa, Pavlík Maruš, Míša Trojda, Roman Koutný, Jan Štreit

V první šanci soupeře dostal Davča Václavek kopačkou do brady a bylo vymalováno. Po pětiminutovém ošetření tržné rány a návratu do brány se odehrály asi dvě minuty a stav byl už 0:2. Takhle to šlo dál až do konečného stavu 4:7. Nedokázali jsme ani několikrát trefit prázdnou bránu a soupeř nás trestal. Největší trest pro nás byl, že se za soupeře prosadil i šůter Slezák Jiří, který si doma nechává od ženy říkat Messi. Valda nám před zápasem kladl na srdce, že jestli nám to kopyto dá gól, tak končí s futsalem. Messi není jenom kvalitní futsalista, ale i výborný řidič. Tentokrát však asi dojel šalinou, a tak si mohl Trojda alespoň oddechnout, když na parkovišti našel svoje auto v pořádku a mohl normálně odjet domů. Naše góly obstaraly kopačky Koutný, Štreit a dvakrát to tam mázl Sedlák.

FFT Vinohrady – Helas B   2:4

Další divnej zápas

Sestava: Valda – David Malý, Tom Sedlák, Lukáš Rozbořil, Vojta Kaňa, Pavlík Maruš, Matěj Zouhar, Roman Koutný, Míša Trojda

Oproti zápasu s Technikou bylo cítit zlepšení, ale k ideálu to mělo ještě daleko. Celkově docela vyrovnaný špíl se zlomil po dvou totožných chybách v obraně, které od sebe dělila jedna minuta. Dvě minuty před koncem zápasu na zadní tyči dával soupeř na 2:3, aby si to kluci, jako přes kopírák, mohli po minutě zopakovat. Konečný stav 2:4 byl pro nás trošku krutý, ale kluci z Helasu hráli dobře, a tak jim zkusíme vyloupit domácí hřiště na jaře. Góly za nás dávala stálice Sedlák a jednou zavřel oči i Matýsek Zouhar, plácl do toho a nějak mu to tam padlo.

FFT Vinohrady – Panama Boys Brno   3:1

V pořadí třetí divnej zápas

Sestava: Valda – David Malý, Tom Sedlák, Jan Štreit, Vojta Kaňa, Pavlík Maruš, Matěj Zouhar, Jan Dvořák

Zápasy s Panamou jsou ale vždycky divný. Je to jako se milovat se svojí bejvalkou na zadním sedadle vypůjčenýho Twinga z třiadevdesátýho. Borci z Panamy vědí, o čem mluvím, protože v devadesátýmtřetím jich polovina z nich maturovala a tohle auto bylo asi tak oblíbený, jako kojot v punčocháčích na plese. Zápas je vždy jen o vytrvalosti a dispiclíně. Ten, kdo jí má víc, o gól vyhraje. Tentokrát jsme se ještě asi dobře vyspali a vyhráli tak o dva góly. Střelci byli dvougólová mašina Tom Sedlák a Vojta Kaňa.

FFT Vinohrady – Arsenal Brno   4:2

Konečně zlepšený výkon a hned důležitá výhra s Arsenalem, který jsme naposledy porazili asi v 1. brněnské třídě před osmi lety.

Sestava: Valda – David Malý, Tom Sedlák, Lukáš Rozbořil, Vojta Kaňa, Pavlík Maruš, Matěj Zouhar, Jan Štreit, Míša Trojda

V šatně před zápasem zjistil David Malý, že si doma zapomněl levou sálovku, a tak musel na okružní jízdu Brnem. Stihl to akorát na třetí minutu zápasu. Dohromady toho tento talentovaný futsalista moc neodehrál, protože ke konci druhého poločasu odstoupil kvůli bolestem zad, a to byla taková první vlaštovka v chatrném zdraví tohoto jinak úžasného člověka. Na svá bedra to doslova museli vzít jiní. Tom Sedák dal standartní porci dvou gólů a po jednom přidali Trojda a Jan Štreit. Nestává se často abychom chválili rozhodčí, ale výkon obou těchto pánů se nám líbil. Navíc pan Pozidis Charalambádos je taková naše srdcovka a jsme vždy rádi, když ho vidíme na našem špílu s píšťalkou v ruce a dobře padnoucích šortkách milánského střihu.