Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

6. Kolo KP JMK

12. 2. 2018

Šesté kolo jsme sehráli se starými známými z Tomsonu, které jsme trápili, jako tehdy ještě mladí kluci z první C třídy, při našem již historickém putování brněnským pohárem. Dva, tři pamětníci se v obou týmech našli a museli tak zamáčknout slzu při předzápasové vzpomínce věnované hráčům, kteří tu již nemohou být s námi. Vzpomínka byla věnována hlavně duu Šiška, Břínek, ale bylo vzpomenuto i na Jardu Kvardáče, na Petra Pavla alias Radka Petra, Mistra Jahodu, bratra Brtníka, maličkého Šíru, bratry Mezihoráky, celou rodinu Podhradských paní z Probéčka nebo třeba volnomyšlenkáře Maxe.

FFT Vinohrady - Tomson STŽ Brno    3:2

Sestava: Valda - Tom Sedlák, Vojta Kaňa, Lukáš Rozbořil, Honza Dvořák, David M. - Tomáš Klusák, Jan Borýsek, Matýsek Zouhar, Miška Trojáček

Do zápasu zasáhla i staronová posila Honza Dvořák, který s týmem béčka trénoval už asi rok, ale na áčko si ne a ne udělat čas. Jeho kvality se ovšem ukázali hned na prvním středečním tréningu a byl okamžitě zapsán na soupisku. Trenér, kapitán a mistr všeználek v oblastech odpadních vod a trávicích traktech všeho skotu v jedné osobě - Tom Sedlák se netajil s tím, že Honza na zápas nepojede jen jako fanoušek, ale jako jeden z hlavních pilířů plánovaného tříbodového úspěchu. Vzpomeňme na průběh hvězdné kariéry dalšího špílmachra Vinohrad Davida M., který se tři roky chodil na kluky z áčka jenom dívat a sprchovat se s nimi, a teprve až po této době kývl na nabídku zahrát si s nimi ostrý špíl. Honza je ovšem z jiného těsta a jeho ego se mnohdy nevejde ani do vinohradské šatny. Nutno dodat, že právě s Davidem – skromným gentlemanem se vždy naducanými trenýrkami značky DM4XXL, si Honzík rozumí asi nejvíc. Honza nám také prozradil, že jeho oblíbená barva je žluto modrá, má rád kopretiny a vůni duhy a nemá partnerku.  Takže všem fanynkám Vinohrad, kterým už bylo 14 let: máš-li ráda zábavu na špičkové úrovni, od partnera chceš jen MAXimum po všech stránkách, potrpíš si na luxusu a nadstandartním vybavení, ložnici máš ráda zničenou z večerního dovádění? Pak patrně prahneš po Davidovi M., pokud ale slevíš na svých požadavcích, můžeš mít i celkem fajn Honzu Dvořáka.

Zápas byl velmi bojovný a individuálně se nám příliš nedařilo. Tři body jsme urvali snad i nadšením a touhou. Dva zásahy si připsal Paci L. Rozbořil a jeden Tom Sedlák. Výhra 3:2 se počítá. Obzvláště po dobrém výkonu Honzíka Dvořáka, který se tak probojoval do vinohradského jádra.