Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

7. Kolo KP JMK

19. 3. 2018

V pořadí již sedmý zápas v KP JMK jsme sehráli s týmem z Blanska, který se tou dobou pohyboval ve spodní části tabulky a občas si odnesl od soupeře i pořádný výprask. Myšlenky na možný tříbodový zisk tu jistě byly a do zápasu jsme tak nastupovali jako papírový favorit.

FFT Vinohrady - FPO Blansko  4:2

Sestava: Valda - Tom Sedlák, Vojta Kaňa, David Malý, Lukáš Rozbořil - Matýsek Zouhar, Pavlík Maruš, Honza Dvořák, Míša Trojáček, Tom Klusák

Blansko nás ovšem zaskočilo svou otevřenou hrou a jejich rychlé akce zápas zásadně dramatizovaly. „Formu“ z minulého zápasu jsme si přenesli i do tohoto špílu, a tak se potvrdily slova kapitána Tomáše Sedláka prorokující, že umíme hrát jenom na těžké soupeře. Zápas jsme nakonec urvali i díky dvěma gólům Pavlíka Maruše, který se pravidelně zabrušuje na zadní tyči. Historicky první gól za FFT si připsal Honza Dvořák, který to tak měl za 1500,-. Dalším gólovým jubilantem v krajském přeboru byla hvězda týmu Vinohrad David M. Po jeho trefě, po náběhu na zadní tyč, propadlo publikum, které dle zápisu čítalo pět skalních fanoušků tvrdého jádra, doslova davovému šílenství. Kdyby paní fandící v zadním sektoru nedržela u prsou kojící dítě, tak by si pravděpodobně sundala tričko a rozkopala někomu držku. Na důkaz oddanosti týmu a jejich milovanému hrdinovi se fanoušci rozhodli navíc vypálit restauraci Šnyt na Pálavském náměstí. Provozní tohoto zařízení se celé akce také účastnil a jakožto velký fanoušek týmu FFT slíbil, že už nikdy tuto putyku znovu neotevře. Druhý poločas skončil bez branek a i přes některé slibné šance tým FFT veze znovu 3 body z překvapivě náročného zápasu a za výhru 4:2 dále stoupá tabulkou vzhůru.