Jdi na obsah Jdi na menu

11. kolo: FFT B vs. Zoner 6:2

15. 4. se konečně dočkaly startu i naše skupiny. Po ranním úspěchu ve velkém derby A týmů, kdy FFT porazilo FC v poměru 4:2, kdy muselo otáčet z páté minuty už hrozivou dvoubrankovou ztrátu, se nastupovalo s lepším pocitem. Počet hráčů byl však na nízké hranici, což významě kolidovalo s přeplněnou lavičkou soupeře - Zoneru.

FFT B - Zoner 6:2 (3:1)
Brtník 2, Novotný 2, Soudek, Koutný

Při nepříjemnosti díky vysoké absenci hráčů jsme se sešli na jediný zápas ve složení 6 hráčů do pole + brankář. Nutno říct, že Pauli ještě 15 minut před zápasem nebyl ani v areálu, a tak se už Ondra pomalu oblíkal do rozlišováku, abychom si vyzkoušeli po celá zápas Power play. Pauli však nakocen dorazil a tak jsem si trošku oddechl. Body i přes vcelku dobrý náskok nemůžeme zbytečně ztrácet, i když kdo ví, jak by to dopadlo během této přesily :) To neznamená, abys Pavle někdy nepřišel!!

Zoner nastoupil v osmi lidech do pole, proto jsme si nastolili opatrnou kombinační taktiku. Tu jsme více méně drželi, na hrušce se držel Flegmi, který svými nohami motal tak rychle, že byl následně snad i strachem ve vápně sestřelen a nabídnutou penaltu Kuba Brtník, jak to bývá zvykem, s přehledem proměnil - 1:0. Zoner se ale rozhodně nenastoupil, aby ubránil lepší výsledek než zápas předtím (prohra 0:7 s Gepardama). Od prvních minut hrozil díky velice dobře technicky vybaveným hroťákům, a jeden z nich z dálky orazítkoval břevno Pauliho branky. Další náš gól mohl dát Zdena po Romanově přihrávce, gólman ale zlikvidoval. To se o chvíli později povedlo Ondrovi, kdy se trefil do pravé šibenice - 2:0. Tento prozatimní úspěch nás až moc ulokébal a dali jsme soupeřovi čichnout, ne poprvé se naši útočníci zapomněli ve předu a Zoner snížil na 2:1. Tak to vzal Kuba na sebe a bodlem trufnul Ondrovu předchozí střelu ještě hezčí šibenici - 3:1. Na poločasový tříbrankový rozdíl se dalo pomýšlet, kdy Ondra vytáhl ze zadu okolo statických protihráčů a posouval křižmo na zadní tyč, ale Roman měl asi vepřo knedlo zelo k obědu a dnes mu to moc neběhalo :)

Ve druhé půli se mohl blýsknout i Flegmi, leč smůla na kopačkách se ne a ne pustit, střela šla vedle. Krásnou akci si připravili o něco později oba Kubové, kdy se díky dvěma narážečkám dostal Flegmi do samostatného úniku, ale kdeže, opět bez odezvy. Že měli dneska obránci útočné chutě dokazovala i akce Ondry a Zdenála, kdy druhý jmenovaný poslal křižmou přihrávku, zakončení však šlo pouze do brankáře. A tak to na sebe vzal Mara, dvakrát si nechal narazit, jednou krásně vymotal soupeře a dělovkou protrhl skóre na 4:1. Stejný hráč navýšil po Kubově výletu na 5:1. A pak to přišlo. Kuba Brník dává krásný třetí branku. Jenže k naší smůle ukázkovou vlastní. Naštěstí jsme měli dostatečný náskok a tak nás to nemusí mrzet. Ke vší dokonalosti už jen chyběla pořádná oslava se saltem a pozdravy do publika :) - 5:2. Poslední tečku nakonec zaznamenal Roman, a jsme za to rádi. Ať z pozice obránce, byl po celou dobu zápasu nejvíce ve předu a když se k tomu přičte i celkový hrací čas, stál by u branky soupeře až doteď. Takhle se alespoň spokojil se zásekem do kolonky střelců - 6:2

Hra nebyla příliš dobrá, zejména vracení se do zadu hodně vázlo a můžeme být rádi, že si hráči Zoneru dávali míče příliš do stran. Kaňkou na vyhraném zápase je také Ondrovo zranění, kdy si obdnovil dávné problémy spojené s natrženým stehenním svalem, což ho cca na 14 dní vyřazuje ze hry a marodka nám tak stále narůstá.